تبلیغات
صد برند - مردم خوزستان لایق تماشای فیلم های فاخر هستند

امروز:

مردم خوزستان لایق تماشای فیلم های فاخر هستند

مردم خوزستان لایق تماشای فیلم های فاخر هستند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

 • مردم خوزستان لایق تماشای فیلم های فاخر هستند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  محمد جوروند در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: با نگاهی به فهرست فیلم های منتخب سی ششمین جشنواره فیلم فجر برای اکران در استان خوزستان، می توان گفت این فیلم ها بر اساس نگاهی درون استانی انتخاب شده اند. فیلم هایی به منظور اکران عمومی برای استان ها ارسال شده که همخوانی بیشتری با فرهنگ هر ناحیه داشته باشد.

  وی افزود: البته به صورت کلی می توان گفت که سینما مختص ناحیه جغرافیایی خاص نمی شود و چنین گلچینی برای فیلم ها صرفا برای بیشتر دیده شدن است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به فرق هنر سینما با سایر هنرها تصریح کرد: تنها در سینما است که به هنر و صنعت به صورت مساوی توجه می شود. صنعت زائیده تکنولوژی است و هنر زائیده مکاشفه است. تلفیق این دو هنری عجیب با نام سینما را پدید می آورد که با زیبایی خاصی اتفاقات روزمزه زندگی های انسان ها را روایت می کند.

  وی اظهار کرد: تنها یک هنرمند واقعی می تواند با تلفیق سینما و صنعت، هنری زیبا بیافریند که مخاطبان بسیاری را هم همراه با خود کند. پرداختن به تنها یکی از دو مورد هنر و صنعت راه به جایی نخواهد برد.

  جوروند همچنین با اشاره به اکران فیلم های جشنواره فجر در استان گفت: اکران این فیلم ها در استان باعث می شود تا شور و حال خاصی در سینماهای شهر به وجود بیاید. از طرفی انگیزه های بسیاری را سینماگران جوان خوزستانی فراهم می کند.

  وی گفت: مردم خوزستان لایق دیدن فیلم های فاخر و خوب هستند و این جشنواره شرایط را برای این منظور فراهم می کند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه روند برگزاری این جشنواره در سال جاری با همدلی بسیار اهالی هنر خوزستان رخ داد و در این بین همه هنرمندان و تلاشگران این عرصه با آمادگی فراوان به ما در برگزاری این رویداد بزرگ سینمایی یاری رساندند.  


نوشته شده در : یکشنبه 15 بهمن 1396  توسط : مدیر وبلاگ.    نظرات() .

برچسب ها: سینما ،