تبلیغات
صد برند - خداحافظی قدیمی‌ترین بازار بیمه جهان از زغال‌سنگ

امروز:

خداحافظی قدیمی‌ترین بازار بیمه جهان از زغال‌سنگ

خداحافظی قدیمی‌ترین بازار بیمه جهان از زغال‌سنگ

 • خداحافظی قدیمی‌ترین بازار بیمه جهان از زغال‌سنگ

  شرکت لویدز لندن که قدیمی‌ترین بازار بیمه جهان است، جدیدترین عضو صنعت بیمه اروپایی شد که از آوریل امسال سرمایه‌گذاری در زغال سنگ را متوقف خواهد کرد.

  به گزارش ایسنا به نقل از اویل پرایس، لویدز لندن استراتژی سرمایه‌گذاری جدید خود را در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد که هفته جاری در داووس برگزار می‌شود، مطرح خواهد کرد.

  شرکت لویدز در نوامبر میلادی سال گذشته اعلام کرده بود در راستای استراتژی سرمایه‌گذاری مسئولانه، سیاست حذف زغال سنگ از دارایی‌هایی که در سرمایه‌گذاری‌های خود را دارد را تا اول آوریل سال ۲۰۱۸ اجرا خواهد کرد.

  اینگا بیل، مدیرعامل لویدز لندن به گاردین گفت: این به معنای آن است که در بخش‌هایی از سرمایه‌گذاری‌های خود که می‌توانیم مستقیما بر تصمیمات سرمایه‌گذاری تاثیر بگذاریم، از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که عمدتا در زغال سنگ فعالیت دارند اجتناب خواهیم کرد.

  وی در ادامه افزود: آیا این بخش بیمه می‌تواند بیشتر از برای کمک به تبدیل جهان به یک اقتصاد کم‌ کربن انجام دهد؟

  طبق اعلام کمپین "زغال سنگ را دوست نداشته باشید" که از سوی مدافعان محیط زیست مانند صلح سبز و سیرا کلوپ حمایت می‌شود، تا نوامبر سال ۲۰۱۷ شرکت‌های بیمه بزرگ ۲۰ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری در زغال سنگ خارج کرده‌اند و شمار رو به رشدی از آنها از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زغال سنگ جدید امتناع ورزیدند.

  شرکت‌های سوئیس ری و زوریخ در میان بیمه‌گذارانی که از سرمایه‌گذاری در زغال سنگ حمایت نکرده‌اند، پیشتاز هستند.

  شرکت AXA فرانسه نخستین موسسه مالی جهانی بود که سرمایه‌گذاری در زغال سنگ را در سال ۲۰۱۵ حذف کرد. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که سرمایه‌ای به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار آمریکا را از تولید نفت شنی آمریکا و خطوط لوله حذف کرده و تعهدش را برای مبارزه با تغییرات جوی افزایش می‌دهد.

  اعلام قطع سرمایه‌گذاری در نفت شنی از سوی شرکت AXA فرانسه همزمان با تصمیم بانک جهانی اعلام شد که قرار است فاینانس پروژه‌های نفت و گاز بالادستی را پس از سال ۲۰۱۹ در راستای حمایت خود از کشورهایی که به اهداف توافق جوی پاریس عمل کرده‌اند، متوقف کند.

  انتهای پیام


نوشته شده در : سه شنبه 3 بهمن 1396  توسط : مدیر وبلاگ.    نظرات() .

برچسب ها: اقتصادی ،